Працевлаштування за кордоном для українців

На сьогоднішній день за даними Міністерства праці та соціальної політики України близько 3 млн. Громадян країни працюють за кордоном. Для більшості з них це не втеча від низьких зарплат на батьківщині, а можливість отримати безцінний досвід, рекомендації, а в перспективі – залишитися в обраній країні назавжди. Процедура в цілому схожа для різних країн: потрібно знайти роботодавця, укласти з ним контракт і отримати дозвіл на роботу, після чого оформити спеціальну візу. Працевлаштування за кордоном буває сезонним і постійним, розрізняють також некваліфіковані і кваліфіковані вакансії. Запам’ятайте, що влаштуватися на роботу за кордоном за туристичною візою не вийде. Плата за обман влади – депортація з країни для горе-працівника, і чималий штраф для роботодавця, що порушує закон. Найбільше наших співвітчизників трудяться в Польщі, Португалії, Італії. Раніше також користувалася популярністю Чехія, але сьогодні в результаті надлишку дешевої робочої сили підвищився рівень безробіття серед корінного населення, тому отримати робочу візу в Чехію з України практично неможливо.

Пошук роботи в Європі
На сьогоднішній день найбільш реальний варіант для українця – робота в Польщі, особливо влітку, коли потрібні сезонні робітники на прибирання фруктів і ягід. Також Польща надає широкі можливості для працевлаштування водіїв, будівельників, кухарів та офіціантів, а для жінок доступні вакансії доглядальниць і покоївок. Працевлаштування в Польщі пропонує більшість рекрутингових агентств України, які, в свою чергу, співпрацюють безпосередньо з польськими роботодавцями. Це відмінний варіант для тих, хто не володіє англійською на достатньому рівні, адже проблем з вивченням польської мови в українців зазвичай не виникає.

Багато українців мріють про роботу в Німеччині. Але на практиці цей варіант доступний в основному для висококваліфікованих фахівців, що володіють німецькою або англійською мовою на високому рівні. Завжди затребувані в Німеччині лікарі, випускники медичних вузів, рідше інженери та IT-фахівці. Для працевлаштування в Німеччині іноземця, роботодавець повинен довести, що фахівців потрібного профілю та рівня серед громадян Німеччини не знайшлося. Проживши в Німеччині по робочій візі певний строк, іноземний громадянин може претендувати на отримання виду на проживання.

Працевлаштування в англомовних країнах
Багато українських студентів користуються можливістю сезонного працевлаштування в Англії і працюють на зборі ягід і фруктів ціле літо. Крім сезонних робітників завжди є вакансії доглядальниць, офіціантів і кухарів, різноробочих на будівництві. Основна вимога до претендентів більшості робочих вакансій – знання англійської на хорошому рівні. Дозвіл на роботу в Англії (WORK PERMIT) видається на термін до 5 років. Після 5 років легального перебування в країні за робочою візою, можна претендувати на отримання постійного виду на проживання, що надалі веде до британського громадянства.

Якщо Ви добре володієте англійською мовою, то також можете розглядати можливість працевлаштування в Канаді. Оскільки Канада – країна імміграційна, робота тут для іноземного фахівця є прямим шляхом до отримання виду на проживання, а пізніше і громадянства. Робота в Канаді доступна як для висококваліфікованих фахівців, так і для представників робочих спеціальностей. Процедура влаштування на роботу буде залежати від Вашого профілю та провінції. Багато українців роблять перший крок до нового життя, виїжджаючи в Канаду за програмою Live in Caregiver і доглядаючи за старими та інвалідами.